Patalpų oro valymo įrenginiai

Didžiąją laiko dalį praleidžiame namuose, todėl labai svarbu pasirūpinti oro kokybe. Užtikrinti puikią oro kokybę namuose bus ypač paprasta, pasirinkus oro valymo įrenginį Guardian Air su ActivePure® technologija.

Patalpų oro valymo įrenginiai Guardian Air su ActivePure® technologija gaminami amerikiečių kompanijos Aerus Electrolux. Jų paskirtis – valyti ir jonizuoti orą, esantį uždarose patalpose. NASA kosmoso technologijų pagrindu sukurtas oro filtras – jonizatorius yra neabejotinai vienas geriausių pasaulyje savo kategorijoje. Pažangi Active Pure technologija kartu su dviguba filtrų sistema naikina nemalonius kvapus ore ir ant paviršių esančias bakterijas, pelėsius, virusus, alergenus. Puikiai tinka patalpoms iki 200 kv. m. Kasmet parduodama dešimtys tūkstančių šių įrenginių. Ši technologija naudojama ir Pentagone – JAV Gynybos Departamento centrinėje būstinėje. Įvertinkite jų naudą ir jūs.

Ką svarbu žinoti apie Guardian Air sistemą?

  • Oras patenka į įrenginį, jonų generatorius suteikia ore esančioms dalelėms neigiamą elektrinį krūvį, todėl filtras surenka daugiau dalelių.
  • Anglies sluoksnis atlieka pradinį stambių dalelių ir kvapų filtravimą.
  • Vandeniui atsparus polipropileno filtras sugauna 99,97 proc. dalelių iki 0,1 mikrometrų (efektyvumas didesnis negu įprastų HEPA filtrų).
  • UVC spindulių lempa naikina bakterijas.
  • ActivePure® technologija yra patentuota, sertifikuota Kosmoso agentūros technologija, sukurianti aktyvias medžiagas iš deguonies ir vandens molekulių. Šios aktyvios medžiagos pasklinda patalpoje ir sunaikina bakterijas, grybelius, pelėsius ir kitus patogenus.
  • Prietaise esantis ventiliatorius veikia 4 greičio režimais.
  • Kampu pasuktos mentelės išfiltruotą orą nukreipia visomis kryptimis.
  • Labai tylus HEPASilent™ režimas, nustatomas oro srovės greičio valdymo rankenėle.
  • Patvari plieno konstrukcija užtikrina ilgaamžiškumą ir garso izoliaciją.

Kaip veikia šie patalpų oro valymo įrenginiai?

Guardian Air naudoja ActivePure® technologiją – tai išskirtinis aplinkosaugos sprendimas, sukurtas pagal NASA technologiją, naudojamą Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Technologijai ActivePure® naudojama patentuota hidrofilinė fotokatalizinė danga, kurią sudaro ne nano titano dioksidas su patentuotu papildomų pereinamųjų elementų deriniu veiksmingumui padidinti. Aktyvinus tam tikro bangos ilgio ultravioletinę šviesa  ore esantys deguonis ir drėgmė (vanduo) panaudojami sukurti galingų oksidatorių masę, kuri neutralizuoja oro ir paviršių teršalus. Šie oksidatoriai ypač veiksmingai naikina bakterijas, lakiuosius organinius junginius (LOJ) ir kitus aplinkos teršalus, o svarbiausia – nėra kenksmingi žmonėms, naminiams gyvūnams ir augalams. Juos visiškai saugu naudoti patalpose. ActivePure® sukuria šiuos oksidatorius: vandenilio peroksidą (H2O2), hidroksilus (OH-), superoksidus (O2-).

Ką dar svarbu žinoti apie šiuos patalpų oro valymo įrenginius?

Pagrindinis technologija ActivePure® sukuriamas oksidatorius yra vandenilio peroksidas (H2O2), kuris, kaip įrodyta, veiksmingai naikina teršalus patalpose ir ant paviršių bei ore.

Technologija ActivePure®  vandenilio peroksido molekules gamina iš ore jau esančio deguonies ir drėgmės. Po to vandenilio peroksido molekulės keliauja patalpos aplinkoje, neutralizuodamos teršalus tokiose vietose, kurių kitos technologijos ir filtravimo sistemos negali pasiekti. Kadangi vandenilio peroksido molekulės turi tiek teigiamą, tiek neigiamą krūvį, dėl elektrostatinės traukos jos yra pritraukiamos prie teršalų. Tuomet teršalai saugiai suskaidomi į deguonį (O2) ir vandens (H2O) garus. Vandenilio peroksidas yra bekvapis, bespalvis ir jį saugu naudoti gyvenamosiose patalpose. Profesinės sveikatos ir saugos administracijos (angl. Occupational Health and Safety Administration, OSHA) duomenimis vienos milijoninės dalies vandenilio peroksido (1,0 ppm)  koncentracija per dieną laikoma saugia.

Naudojant technologiją ActivePure®, koncentracija pasiekia tik ~ 0,02–0,04 ppm, gerokai mažiau OSHA nustatytos ribos.

 Kitas svarbus technologija ActivePure® sukuriamas oksidatorius yra hidroksilai. Hidroksilai (OH-) yra saugūs, natūraliai susidarantys, stiprūs oksidatoriai, kurie greitai ir saugiai

neutralizuoja daugelį ore ir ant paviršių esančių teršalų, kvapus skeidžiančių bakterijų ir lakiųjų organinių junginių (LOJ). Vykstant ActivePure® procesui hidroksilai susidaro įrenginio patentuotai dangai sugeriant tam tikro bangos ilgio ultravioletinę šviesą. Danga pašalina vandenilio (H) atomus iš aplinkos ore esančių vandens molekulių (H2O), sudarydama neigiamo krūvio hidroksilus (OH-). Šie hidroksilai skaido LOJ, sudarytus anglies ir vandenilio pagrindu, bei kitus organinius teršalus, paversdami juos nekenksmingu anglies dioksidu (CO2) ir vandens (H2O) garais.

Nors labai veiksmingai šalina kvapus, bakterijas, LOJ ir kitus teršalus, hidroksilai yra visiškai saugūs patalpose esantiems žmonėms, gyvūnams ir augalams. Technologija ActivePure® sukuriami hidroksilai yra tokie patys, kokie natūraliai susidaro žemės atmosferoje, UV spinduliams veikiant vandens garus, ir saugiai bei natūraliai išvalo irnukenksmina patalpų aplinką.

Superoksidai – tai deguonies molekulės, nedideliais kiekiais natūraliai susidarančios ore, laisviesiems vandenilio atomams (H) susijungiant su ozonu (O3). Susijungę jie sudaro galingus oksidatorius: deguonį (O2) ir hidroksilus (OH-). Pasinaudojant UVC šviesos šaltiniu, gamtiniu ozonu (O3), drėgme ir fotokatalizatoriumi, technologija ActivePure® gaunami stiprūs superoksidai, kurie pašalina bakterijas, virusus, pelėsius ir kitus teršalus.

Ši technologija ne tik saugi žmonėms, bet ir gerokai veiksmingiau naikina teršalus nei vien paprasta UV technologija. Gamindama superoksidus ActivePure® iš tiesų sumažina ore natūraliai esančio ozono (O3) kiekį.

Patalpų oro valymo įrenginiai  jau dabar gali užtikrinti aukštesnę jūsų gyvenimo kokybę. Įvertinkite jų teikiamą naudą jau dabar.