Oro valymo įrenginys Guardian Air su ActivePure® technologija

Guardian
Air yra amerikiečių kompanijos Aerus Electrolux įrenginys, skirtas oro valymui ir jonizavimui uždarose patalpose. Šis NASA kosmoso technologijų pagrindu sukurtas oro filtras – jonizatorius, neabejotinai, vienas geriausių pasaulyje savo kategorijoje. Guardian Air naudoja pažangiausią 
Active Pure technologiją ir kartu su dviguba filtrų sistema naikina nemalonius kvapus,  ore ir ant paviršių esančias bakterijas, pelėsius, virusus, alergenus. Itin efektyvus patalpoms iki 200 kv.m.  Kasmet parduodama dešimtys tūkstančių šių įrenginių. Ši technologija naudojama ir Pentagone – JAV Gynybos Departamento centrinėje būstinėje.

10 unikalių technologijų naudojamų

Guardian Air sistemoje:

 • Oro patekimas su mažupasipriešinimu.
 • Daugiataškis jonų generatorius suteikia ore esančioms dalelėms neigiamą elektrinį krūvį, todėl filtras surenka daugiau dalelių.
 • Anglies sluoksnis atlieka pradinį stambių dalelių ir kvapų filtravimą.
 • Vandeniui atsparus polipropileno filtras sugauna 99,97 proc. dalelių iki 0,1 mikrometrų (efektyvumas didesnis negu įprastų HEPA filtrų).
 • UVC spindulių lempa naikina bakterijas.
 • ActivePure® technologija yra patentuota, sertifikuota Kosmoso agentūros technologija, sukurianti  aktyvias medžiagas iš deguonies ir vandens molekulių. Šios aktyvios
  medžiagos pasklinda patalpoje ir sunaikina bakterijas, grybelius, pelėsius ir kitus patogenus.
 • Prietaise esantis ventiliatorius veikia 4 greičio režimais.
 • Kampu pasuktos mentelės išfiltruotą orą nukreipia visomis kryptimis.
 • Labai tylus HEPASilent™ režimas, nustatomas oro srovės greičio valdymo rankenėle.
 • Patvari plieno konstrukcija užtikrina ilgaamžiškumą ir garso izoliaciją.
   

 Kaip veikia Guardian Air įrenginys

Guardian Air naudoja „ActivePure®“ technologiją – tai išskirtinis aplinkosaugos sprendimas, sukurtas pagal NASA technologiją, naudojamą Tarptautinėje kosminėje stotyje.
Technologijai „ActivePure®“ naudojama patentuota hidrofilinė fotokatalizinė danga, kurią sudaro ne nano titano dioksidas su patentuotu papildomų pereinamųjų elementų deriniu veiksmingumui padidinti. Aktyvinus tam tikro bangos ilgio ultravioletine šviesa  ore esantys deguonis ir drėgmė (vanduo) panaudojami sukurti galingų oksidatorių masę, kuri neutralizuoja oro ir paviršių teršalus. Šie oksidatoriai ypatingai veiksmingai naikina bakterijas, lakiuosius organinius junginius (LOJ) ir kitus aplinkos teršalus, o svarbiausia – nėra kenksmingi žmonėms, naminiams gyvūnams ir augalams. Juos visiškai saugu naudoti patalpose. „ActivePure®“ sukuria šiuosoksidatorius: vandenilio peroksidą (H2O2), hidroksilus (OH-), superoksidus (O2-).

 I. Vandenilio peroksidas

Pagrindinis technologija „ActivePure®“ sukuriamas oksidatorius yra vandenilio peroksidas (H2O2), kuris, kaip įrodyta, veiksmingai naikina teršalus patalpose ir ant paviršių bei ore.
Technologija „ActivePure®“ vandenilio peroksido molekules gamina iš ore jau esančio deguonies ir drėgmės. Po to vandenilio peroksido molekulės keliauja patalpos aplinkoje, neutralizuodamos teršalus tokiose vietose, kurių kitos technologijos ir filtravimo sistemos negali pasiekti. Kadangi vandenilio peroksido molekulės turi tiek teigiamą, tiek neigiamą krūvį, dėl elektrostatinės traukos jos yra pritraukiamos prie teršalų. Tuomet teršalai saugiai suskaidomi į deguonį (O2) ir vandens (H2O) garus. Vandenilio peroksidas yra bekvapis, bespalvis ir jį saugu naudoti gyvenamosiose patalpose. Profesinės sveikatos ir saugos administracijos (angl. Occupational Health and Safety Administration, OSHA) duomenimis vienos milijoninės dalies vandenilio peroksido (1,0 ppm)  koncentracija per dieną laikoma saugia.

Naudojant technologiją
„ActivePure®“, koncentracija pasiekia tik ~ 0,02–0,04 ppm, gerokai mažiau OSHA nustatytos ribos.

 II. Hidroksilai

Kitas svarbus technologija „ActivePure®“ sukuriamas oksidatorius yra hidroksilai. Hidroksilai (OH-) yra saugūs, natūraliai susidarantys, stiprūs oksidatoriai, kurie greitai ir saugiai
neutralizuoja daugelį ore ir ant paviršių esančių teršalų, kvapus skeidžiančių bakterijų ir lakiųjų organinių junginių (LOJ). Vykstant „ActivePure®“ procesui hidroksilai susidaro įrenginio patentuotai dangai sugeriant tam tikro bangos ilgio ultravioletinę šviesą. Danga pašalina vandenilio (H) atomus iš aplinkos ore esančių vandens molekulių (H2O), sudarydama neigiamo krūvio hidroksilus (OH-). Šie hidroksilai skaido LOJ, sudarytus anglies ir vandenilio pagrindu, bei kitus organinius teršalus, paversdami juos nekenksmingu anglies dioksidu (CO2) ir vandens (H2O) garais.

Nors labai veiksmingai šalina kvapus, bakterijas, LOJ ir kitus teršalus, hidroksilai yra visiškai saugūs patalpose esantiems žmonėms, gyvūnams ir augalams. Technologija „ActivePure®“ sukuriami hidroksilai yra tokie patys, kokie natūraliai susidaro žemės atmosferoje, UV spinduliams veikiant vandens garus, ir saugiai bei natūraliai išvalo ir
nukenksmina patalpų aplinką
.

 III. Superoksidai

Superoksidai – tai deguonies molekulės, nedideliais kiekiais natūraliai susidarančios ore, laisviesiems vandenilio atomams (H) susijungiant su ozonu (O3). Susijungę jie sudaro galingus oksidatorius: deguonį (O2) ir hidroksilus (OH-). Pasinaudojant UVC šviesos šaltiniu, gamtiniu ozonu (O3), drėgme ir fotokatalizatoriumi, technologija „ActivePure®“ gaunami stiprūs superoksidai, kurie pašalina bakterijas, virusus, pelėsius ir kitus teršalus.

Ši technologija ne tik saugi žmonėms, bet ir gerokai veiksmingiau naikina teršalus nei vien paprasta UV technologija. Gamindama superoksidus „ActivePure®“ iš tiesų sumažina ore
natūraliai esančio ozono (O3) kiekį.

 

   

Kontaktai

Guardian Air ir Laundry
Pro įrenginių pardavimas ir montavimas:

Kazimieras
e-mail.: petkunas.kazimieras@gmail.com

mob. : + 370 60515712;
www.oroprojektai.lt
Vilnius Lietuva